Підвисоцька територіальна громада
Кіровоградська область, Голованівський район

Про обласну комплексну програму підтримки ветеранів війни

Дата: 28.01.2025 08:49
Кількість переглядів: 142

 

 

 

Фото без опису

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Розпорядження начальника Кіровоградської обласної військової адміністрації

___ грудня 2024 року №

 

ПОРЯДОК

виплати компенсації за проведення зубопротезування  ветеранів війни та осіб, з числа військовослужбовців, звільнених з полону

 

І. Загальні положення

 

1.Порядок виплати компенсації за проведення зубопротезування  ветеранів війни та осіб, з числа військовослужбовців, звільнених з полону (далі – Порядок), визначає механізм виплати компенсації за проведення зубопротезування  ветеранів війни та осіб, з числа військовослужбовців, звільнених з полону, в рамках виконання заходу 27 напряму 1 напрямів реалізації та заходів комплексної програми підтримки ветеранів війни, членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, полонених військовослужбовців України та осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, у Кіровоградській області на 2025 – 2027 роки (на період дії воєнного стану та 30 днів після його припинення чи скасування), затвердженої розпорядженням начальника Кіровоградської обласної військової адміністрації від 17 грудня 2024 року № 1244-р.

 

2. Фінансування видатків на виплату компенсації за проведення зубопротезування  ветеранів війни та осіб, з числа військовослужбовців, звільнених з полону, здійснюється у межах обсягів, затверджених в обласному бюджеті на відповідний рік.

 

3. Головним розпорядником коштів, передбачених в обласному бюджеті для виплати компенсації за проведення зубопротезування  ветеранів війни та осіб, з числа військовослужбовців, звільнених з полону є управління у справах ветеранів Кіровоградської обласної військової адміністрації (далі – Управління).

 

4. Департамент фінансів Кіровоградської обласної військової адміністрації відповідно до зареєстрованих фінансових зобов’язань та у межах помісячного розпису асигнувань загального фонду обласного бюджету на відповідний рік надає управлінню Державної казначейської служби України у Кіровоградській області розпорядження про виділення коштів Управлінню на витрати, пов'язані з виплатою компенсації за проведення зубопротезування  ветеранів війни та  осіб, з числа військовослужбовців, звільнених з полону, для подальшого перерахування на рахунки, відкриті управліннями/відділами з питань ветеранської політики районних військових адміністрацій, які є розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня, у територіальних управліннях Державної казначейської служби України.

 

ІІ. Умови та порядок надання компенсації

 

1. Одержувачами компенсації за проведення зубопротезування  ветеранів війни та осіб, з числа військовослужбовців, звільнених з полону є особи, які зареєстровані та проживають на території Кіровоградської області та які:

 

1) мають статус учасника бойових дій відповідно до пунктів 19-21 частини першої статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (далі – Закон);

 

2) мають статус особи з інвалідністю внаслідок війни, відповідно до пунктів 10-14, 16 частини другої статті 7 Закону;

 

3) мають статус учасника війни, відповідно до пункту 13 статті 9 Закону;

 

4) є особою, з числа військовослужбовців (резервістів, військовозобов'язаних) Збройних Сил України, Сил територіальної оборони, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки, Головного управління розвідки Міністерства оборони, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Державної спеціальної служби транспорту, військовим прокурорам Офісу Генерального прокурора, особам рядового і начальницького складу Державної служби з надзвичайних ситуацій, співробітникам Служби судової охорони, особам начальницького складу управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро та поліцейських, які звільнені з полону.

 

2. Для отримання компенсації за проведення зубопротезування ветеранів війни та осіб, з числа військовослужбовців, звільнених з полону особи, зазначені у пункті 1 розділу ІІ Порядку (далі – заявники), подають до відділів/управлінь з питань ветеранської політики районних військових адміністрацій (далі – орган з питань ветеранської політики) або до виконавчих органів міських, селищних, сільських рад за місцем реєстрації письмову заяву (довільної форми).

Структурні підрозділи виконавчих органів місцевих рад, відповідальні за ветеранську політику, цього ж дня передають сформовані електронні справи до органів з питань ветеранської політики за допомогою технічних засобів електронної комунікації.

Сформовані справи у паперовій формі передаються до органів з питань ветеранської політики не рідше одного разу на тиждень.

 

До заяви додаються такі документи:

копія документа, що посвідчує особу громадянина України;

копія витягу з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання або копія витягу з Реєстру територіальної громади про реєстрацію місця проживання особи;

копія реєстраційного номера облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта);

копія посвідчення про встановлення статусу, виданого у встановленому законодавством України порядку (для осіб визначених підпунктами 1-3 пункту 1 розділу ІІ Порядку);

копії документів, що підтверджують належність особи, до числа військовослужбовців (резервістів, військовозобов'язаних) Збройних Сил, Сил територіальної оборони, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Головного управління розвідки Міністерства оборони, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Державної спеціальної служби транспорту, військовим прокурорам Офісу Генерального прокурора, особам рядового і начальницького складу Державної служби з надзвичайних ситуацій, співробітникам Служби судової охорони, особам начальницького складу управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро та поліцейських (для осіб визначених підпунктом 4 пункту 1 розділу ІІ Порядку);

          копії документів, що підтверджують факт перебування у полоні або звільнення з полону (для осіб визначених підпунктом 4 пункту 1 розділу ІІ Порядку);

оригінали розрахункових документів, що підтверджують відповідні витрати за рахунок хворого (квитанція, чек, акт виконаних робіт, інші документи, що підтверджують факт оплати); 

банківські реквізити заявника.

Під час надання копій документів заявники надають їх оригінали для огляду.

 

3. Персональні дані осіб, отримані у зв’язку з реалізацією Порядку, збираються, обробляються та використовуються відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».

 

4. Сума компенсації за проведення зубопротезування  ветеранів війни та осіб, з числа військовослужбовців, звільнених з полону складає фактичну вартість зубопротезування, але не більше 5 тисяч гривень одній особі на рік.

 

5. Орган з питань ветеранської політики приймає рішення про призначення або відмову у призначенні компенсації за проведення зубопротезування  ветеранів війни та осіб, з числа військовослужбовців, звільнених з полону протягом 5 робочих днів з дня надходження заяви та документів.

У разі прийняття рішення про призначення компенсації за проведення зубопротезування  ветеранів війни та осіб, з числа військовослужбовців, звільнених з полону, орган з питань ветеранської політики протягом 30 календарних днів перераховує кошти на особистий банківський рахунок одержувача компенсації.

 

IІІ. Відмова у наданні компенсації

 

1. Підставою для відмови у наданні компенсації за проведення зубопротезування  ветеранів війни та осіб, з числа військовослужбовців, звільнених з полону є:

подання неповного пакету документів;

неналежність особи до суб’єктів отримання компенсації за проведення зубопротезування  ветеранів війни та осіб, з числа військовослужбовців, звільнених з полону.

 

2. Особам, щодо яких прийнято рішення про відмову у наданні компенсації за проведення зубопротезування  ветеранів війни та осіб, з числа військовослужбовців, звільнених з полону, орган з питань ветеранської політики надсилає письмове повідомлення з обґрунтуванням такої відмови.

 

3. У разі усунення виявлених недоліків заявники мають право подати документи повторно.

 

          4. Рішення про відмову у наданні компенсації за проведення зубопротезування  ветеранів війни та осіб, з числа військовослужбовців, звільнених з полону може бути оскаржене у встановленому законодавством порядку.

 

ІV. Звітність та контроль за використанням бюджетних коштів

 

1. Інформація про потребу у виплаті компенсації за проведення зубопротезування  ветеранів війни та осіб, з числа військовослужбовців, звільнених з полону, подається органами з питань ветеранської політики до Управління щороку не пізніше 01 вересня поточного року.

 

2. Інформацію про кількість осіб, яким виплачено компенсацію за проведення зубопротезування ветеранів війни та осіб, з числа військовослужбовців, звільнених з полону, подається щомісяця до 05 числа місяця, що настає за звітним періодом, органами з питань ветеранської політики до Управління.

 

3. Складання та подання фінансової та бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним використанням здійснюються в установленому законодавством порядку.

 

В.о. начальника управління

Кіровоградської обласної

військової адміністрації                                                  Галина МАМОНТОВА

 

                                                                              ЗАТВЕРДЖЕНО

Розпорядження начальника Кіровоградської обласної військової адміністрації

 ___ грудня 2024 року №

 

ПОРЯДОК

надання одноразової матеріальної допомоги військовослужбовцям, звільненим з полону

 

І. Загальні положення

 

1.Порядок надання одноразової матеріальної допомоги військовослужбовцям, звільненим з полону (далі – Порядок), визначає механізм надання одноразової матеріальної допомоги військовослужбовцям, звільненим з полону в рамках виконання заходу 15 напряму 1  напрямів реалізації та заходів комплексної програми підтримки ветеранів війни, членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, полонених військовослужбовців України та осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, у Кіровоградській області на 2025 – 2027 роки (на період дії воєнного стану та 30 днів після його припинення чи скасування), затвердженої розпорядженням начальника Кіровоградської обласної військової адміністрації від 17 грудня 2024 року №1244-р.

 

2. Фінансування видатків для надання одноразової матеріальної допомоги військовослужбовцям, звільненим з полону, здійснюється у межах обсягів, затверджених в обласному бюджеті на відповідний рік.

 

3. Головним розпорядником коштів, передбачених в обласному бюджеті для надання одноразової матеріальної допомоги військовослужбовцям, звільненим з полону є управління у справах ветеранів Кіровоградської обласної військової адміністрації (далі – Управління).

 

4. Департамент фінансів Кіровоградської обласної військової адміністрації відповідно до зареєстрованих фінансових зобов’язань та у межах помісячного розпису асигнувань загального фонду обласного бюджету на відповідний рік надає управлінню Державної казначейської служби України у Кіровоградській області розпорядження про виділення коштів Управлінню на витрати, пов'язані з наданням одноразової матеріальної допомоги військовослужбовцям, звільненим з полону, для подальшого перерахування на рахунки, відкриті управліннями/відділами з питань ветеранської політики районних військових адміністрацій (далі – орган з питань ветеранської політики), які є розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня, у територіальних управліннях Державної казначейської служби України.

 

ІІ. Умови та порядок надання одноразової матеріальної допомоги

 

1. Одноразова матеріальна допомога у розмірі 15 000 гривень надається у разі звільнення з полону військовослужбовців (резервістів, військовозобов'язаних) Збройних Сил України, Сил територіальної оборони, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Головного управління розвідки Міністерства оборони України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Управління державної охорони, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Державної спеціальної служби транспорту, військових прокурорів Офісу Генерального прокурора, осіб рядового і начальницького складу Державної служби з надзвичайних ситуацій, співробітників Служби судової охорони, осіб начальницького складу управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро та поліцейських, які:

потрапили в полон, захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і беручи безпосередню участь в антитерористичній операції/операції Об’єднаних сил, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах проведення антитерористичній операції/операції Об’єднаних сил;

у період дії воєнного стану потрапили в полон під час безпосередньої участі у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії.

Одержувачами одноразової матеріальної допомоги військовослужбовцям, звільненим з полону є особи, які зареєстровані на території Кіровоградської області.

 

2. Для оформлення одноразової матеріальної допомоги особа, звільнена з полону з числа осіб, зазначених у пункті 1 розділу ІІ Порядку (далі – заявник), особисто подає до відділів/управлінь з питань ветеранської політики районних військових адміністрацій (далі – орган з питань ветеранської політики) або до виконавчих органів міських, селищних, сільських рад за місцем реєстрації письмову заяву (довільної форми).

Структурні підрозділи виконавчих органів місцевих рад, відповідальні за ветеранську політику, цього ж дня передають сформовані електронні справи до органів з питань ветеранської політики за допомогою технічних засобів електронної комунікації.

Сформовані справи у паперовій формі передаються до органів з питань ветеранської політики не рідше одного разу на тиждень.

заяву до органу з питань ветеранської політики за місцем реєстрації (у довільній формі).

До заяви додаються:

копія документа, що посвідчує особу громадянина України;

копія витягу з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання або копія витягу з Реєстру територіальної громади  про реєстрацію місця проживання особи;

копія реєстраційного номера облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта);

копії документів, що підтверджують належність особи, до числа осіб, зазначених у пункті 1 розділу ІІ Порядку;

копії документів, що підтверджують факт перебування у полоні або звільнення з полону осіб, зазначених у пункті 1 розділу ІІ Порядку;

банківські реквізити заявника.

Під час подання копій документів, заявники надають їх оригінали для огляду.

 

3. Персональні дані осіб, отримані у зв’язку з реалізацією Порядку, збираються, обробляються та використовуються відповідно до Закону України "Про захист персональних даних".

 

4. У разі повторного потрапляння в полон у період дії воєнного стану, під час участі у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, одноразова матеріальна допомога надається повторно на підставі нової заяви та документів, визначених пунктом 2 розділу ІІ Порядку.

 

5. Строки та терміни давності за фактами, які засвідчують перебування в полоні для осіб, які є отримувачами одноразової матеріальної допомоги не встановлені.

 

6. Орган з питань ветеранської політики приймає рішення про призначення або відмову у призначенні одноразової матеріальної допомоги протягом                   5 робочих днів з дня надходження заяви та документів.

У разі прийняття рішення про призначення одноразової матеріальної допомоги орган з питань ветеранської політики протягом 30 календарних днів перераховує кошти одноразової матеріальної допомоги на особистий банківський рахунок заявника.

 

IІІ. Відмова у наданні одноразової матеріальної допомоги

 

1. Підставою для відмови у наданні одноразової матеріальної допомоги є:

подання неповного пакету документів;

неналежність особи до суб’єктів отримання одноразової матеріальної  допомоги.

 

2. Особам, щодо яких прийнято рішення про відмову в наданні одноразової матеріальної допомоги, орган з питань ветеранської політики надсилає письмове повідомлення з обґрунтуванням такої відмови.

 

3. У разі усунення виявлених недоліків, заявники мають право подати документи повторно.

 

4. Рішення про відмову у наданні одноразової матеріальної допомоги може бути оскаржене у встановленому законодавством порядку.

 

ІV. Звітність та контроль за використанням бюджетних коштів

 

1. Інформацію щодо потреби у виплаті одноразової матеріальної допомоги органи з питань ветеранської політики негайно подають до Управління.

 

2. Інформацію про кількість осіб, яким надана одноразова матеріальна допомога, подається щомісяця до 05 числа місяця, що настає за звітним періодом,  органами з питань ветеранської політики до Управління.

 

3. Складання та подання фінансової та бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним використанням здійснюються в установленому законодавством порядку.

 

 

 

В.о. начальника управління

у справах ветеранів

Кіровоградської обласної 

військової  адміністрації                                                  Галина МАМОНТОВА

 

 

                                                                                 ЗАТВЕРДЖЕНО

Розпорядження начальника Кіровоградської обласної військової адміністрації

__ грудня 2024 року №____

 

ПОРЯДОК

фінансування видатків з обласного бюджету, пов'язаних з відшкодуванням витрат на поховання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни

 

І. Загальні положення

 

1. Порядок фінансування видатків з обласного бюджету, пов'язаних з відшкодуванням витрат на поховання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни (далі  ‒ Порядок) визначає механізм використання коштів з обласного бюджету, пов'язаних з відшкодуванням витрат на проведення (здійснення) безоплатного поховання померлих (загиблих) учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в рамках виконання заходу 25 напряму 1 напрямів реалізації та заходів комплексної програми підтримки ветеранів війни, членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, полонених військовослужбовців України та осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, у Кіровоградській області на 2025 – 2027 роки (на період дії воєнного стану та 30 днів після його припинення та скасування), затвердженої розпорядженням начальника Кіровоградської обласної військової адміністрації від 17 грудня 2024 року №1244-р.

 

2. Проведення поховання померлих (загиблих) учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, на яких поширюється дія цього Порядку, регламентовано Законом України "Про поховання та похоронну справу" (зі змінами), постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2004 року №1445 "Про затвердження Порядку проведення безоплатного поховання померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, учасників бойових дій, постраждалих учасників Революції Гідності і осіб з інвалідністю внаслідок війни " (зі змінами) та наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 19 листопада 2003 року № 193 "Про затвердження нормативно-правових актів щодо реалізації Закону України "Про поховання та похоронну справу".

 

3. Фінансування видатків на відшкодування витрат на проведене (здійснене) поховання померлих (загиблих) учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, здійснюється у межах обсягів, затверджених в обласному бюджеті на відповідний рік.

 

4. Головним розпорядником коштів, передбачених в  обласному бюджеті на відшкодування витрат на проведене (здійснене) поховання померлих (загиблих) учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, є управління у справах ветеранів Кіровоградської обласної військової адміністрації (далі – Управління).

 

5. Департамент фінансів Кіровоградської обласної військової адміністрації відповідно до зареєстрованих фінансових зобов’язань та у межах помісячного розпису асигнувань загального фонду обласного бюджету на відповідний рік надає управлінню Державної казначейської служби України у Кіровоградській області розпорядження про виділення коштів Управлінню на витрати пов'язані з відшкодуванням витрат на проведене (здійснене) поховання померлих (загиблих) учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, для подальшого перерахування на рахунки, відкриті управліннями/відділами з питань ветеранської політики районних військових адміністрацій, які є розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня, у територіальних управліннях Державної казначейської служби України.

 

6. Управління/відділи з питань ветеранської політики районних військових адміністрацій на основі договору-замовлення на організацію та проведення поховання, укладеного з ритуальною службою виконавцем волевиявлення або особою, що зобов'язалась поховати померлого (загиблого) учасника бойових дій чи особу з інвалідністю внаслідок війни, перераховують кошти на рахунок виконавця ритуальних послуг.

 

 

 

В.о. начальника управління

у справах ветеранів

Кіровоградської обласної 

військової адміністрації                                                   Галина МАМОНТОВА

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Розпорядження начальника Кіровоградської обласної військової адміністрації

 ___ грудня 2024 року №

 

 

ПОРЯДОК

надання одноразової матеріальної допомоги сімֹ’ям загиблих (померлих) ветеранів війни, загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України та пораненим військовослужбовцям

 

І. Загальні положення

 

1.  Порядок надання одноразової матеріальної допомоги сімֹ’ям загиблих (померлих) ветеранів війни, загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України та пораненим військовослужбовцям визначає механізм надання одноразової матеріальної допомоги сімֹ’ям загиблих (померлих) ветеранів війни, загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України та пораненим військовослужбовцям, в рамках виконання заходу 14 напряму 1  напрямів реалізації та заходів комплексної програми підтримки ветеранів війни, членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, полонених військовослужбовців України та осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, у Кіровоградській області на 2025 – 2027 роки (на період дії воєнного стану та 30 днів після його припинення чи скасування), затвердженої розпорядженням начальника Кіровоградської обласної військової адміністрації від 17 грудня 2024 року №1244-р.

 

2. До військовослужбовців у понятті цього Порядку належать військовослужбовці (резервістів, військовозобов'язаних) Збройних Сил України, Сил територіальної оборони, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Головного управління розвідки Міністерства оборони України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Управління державної охорони, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Державної спеціальної служби транспорту, військових прокурорів Офісу Генерального прокурора, осіб рядового і начальницького складу Державної служби з надзвичайних ситуацій, співробітників Служби судової охорони, осіб начальницького складу управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро та поліцейські.

 

3. Фінансування видатків для надання одноразової матеріальної допомоги сімֹ’ям загиблих (померлих) ветеранів війни, загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України та пораненим військовослужбовцям, здійснюється у межах обсягів, затверджених в обласному бюджеті на відповідний рік.

 

4. Головним розпорядником коштів, передбачених в обласному бюджеті для надання одноразової матеріальної допомоги сімֹ’ям загиблих (померлих) ветеранів війни, загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України та пораненим військовослужбовцям (далі – матеріальна допомога), є управління у справах ветеранів Кіровоградської обласної військової адміністрації (далі – Управління).

 

5. Департамент фінансів Кіровоградської обласної військової адміністрації відповідно до зареєстрованих фінансових зобов’язань та у межах помісячного розпису асигнувань загального фонду обласного бюджету на відповідний рік, надає управлінню Державної казначейської служби України у Кіровоградській області розпорядження про виділення коштів Управлінню на витрати пов'язані з наданням одноразової матеріальної допомоги сімֹ’ям загиблих (померлих) ветеранів війни, загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України та пораненим військовослужбовцям, для подальшого перерахування на рахунки, відкриті управліннями/відділами з питань ветеранської політики районних військових адміністрацій (далі – орган з питань ветеранської політики), які є розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня, у територіальних управліннях Державної казначейської служби України.

 

ІІ. Умови та порядок надання одноразової матеріальної допомоги

 

1. У разі отримання особами, зазначеними у пункті 2 розділу І Порядку поранення, контузії, травми, такій особі, яка зареєстрована на території Кіровоградської області, виплачується одноразова матеріальна допомога у розмірі 15 000 гривень.

 

2. У разі загибелі (смерті) осіб, зазначених у пункті 2 розділу І Порядку виплачується одноразова матеріальна допомога у розмірі 30 000 гривень одному із членів сімʼї загиблого (померлого), який зареєстрований та проживає на території Кіровоградської області, у порядку черговості родинних зв’язків:

дружина (чоловік);

один з повнолітніх дітей (законний представник, опікун або піклувальник малолітніх та неповнолітніх дітей);

один із батьків.

У разі відсутності членів сім’ї одноразову матеріальну допомогу отримує інша особа, яка  провела поховання загиблого (померлого) ветерана війни, загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України, яка зареєстрована та проживає на території Кіровоградської області.

 

3. Для отримання одноразової матеріальної допомоги зазначеної у пункті 1 розділу ІІ особи зазначені у пункті 2 розділу І особисто подають до відділів/управлінь з питань ветеранської політики районних військових адміністрацій (далі – орган з питань ветеранської політики) або до виконавчих органів міських, селищних, сільських рад за місцем реєстрації письмову заяву (довільної форми).

Структурні підрозділи виконавчих органів місцевих рад, відповідальні за ветеранську політику, цього ж дня передають сформовані електронні справи до органів з питань ветеранської політики за допомогою технічних засобів електронної комунікації.

Сформовані справи у паперовій формі передаються до органів з питань ветеранської політики не рідше одного разу на тиждень.

До заяви додаються:

копія документа, що посвідчує особу громадянина України;

копія витягу з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання або копія витягу з Реєстру територіальної громади про реєстрацію місця проживання особи;

копія реєстраційного номера облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта);

копія(ї) довідки(ок) медичних закладів, які підтверджують факт поранення, травми, контузії, заявника у період дії воєнного стану під час його безпосередньої участі у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії;

копія документа, який підтверджує безпосередню участь заявника, у період дії воєнного стану, у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії (для поранених осіб);

банківські реквізити заявника.

Під час подання копій документів, заявники надають їх оригінали для огляду.

У випадку неможливості особистого отримання одноразової матеріальної допомоги особами, які визначені пунктом 1 розділу ІІ цього Порядку, заява та документи надаються членом сім'ї або законним представником Одержувача одноразової матеріальної допомоги. При цьому перерахування коштів одноразової матеріальної допомоги здійснюється на банківські реквізити осіб, зазначених у пункті 2 розділу І.

 

4. Для оформлення одноразової матеріальної допомоги зазначеної у пункті 2 розділу ІІ особи зазначені у пункті 2 розділу ІІ особисто подають до відділів/управлінь з питань ветеранської політики районних військових адміністрацій (далі – орган з питань ветеранської політики) або до виконавчих органів міських, селищних, сільських рад за місцем реєстрації письмову заяву (довільної форми).

Структурні підрозділи виконавчих органів місцевих рад, відповідальні за ветеранську політику, цього ж дня передають сформовані електронні справи до органів з питань ветеранської політики за допомогою технічних засобів електронної комунікації.

Сформовані справи у паперовій формі передаються до органів з питань ветеранської політики не рідше одного разу на тиждень.

До заяви додаються:

копія документа, що посвідчує особу громадянина України;

копія витягу з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання або копія витягу з Реєстру територіальної громади про реєстрацію місця проживання особи;

копія реєстраційного номера облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта);

копія документа, що підтверджує родинний зв'язок (свідоцтво про народження, свідоцтво про одруження, рішення суду про встановлення факту родинних відносин);

копія свідоцтва про смерть;

 сповіщення на загиблого (померлого) військовослужбовця з відомостями про місце, дату та причину його смерті (загибелі), а також характеристику його вірності Військовій присязі Українському народу;

довідка, видана органами місцевого самоврядування, про проведення поховання загиблого (померлого) ветерана війни, загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України (для іншої особи, яка  провела поховання загиблого (померлого) ветерана війни, загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України, у разі відсутності членів сім’ї);

банківські реквізити заявника.

Під час подання копій документів, заявники надають їх оригінали для огляду.

 

5. Персональні дані осіб, отримані у зв’язку з реалізацією Порядку, збираються, обробляються та використовуються відповідно до Закону України "Про захист персональних даних".

 

6. У разі отримання повторного поранення, контузії або травми, одержаних у період дії воєнного стану, під час участі у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, одноразова матеріальна допомога надається повторно на підставі нової заяви та документів, визначених пунктом 3 розділу ІІ Порядку.

 

7. Строки та терміни давності за фактами, які засвідчують загибель (смерть) або поранення, контузію. травму особи, яка у період дії воєнного стану брала участь у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії при зверненні заявників для отримання одноразової матеріальної допомоги не встановлені.

 

8. Орган з питань ветеранської політики приймає рішення про призначення або відмову у призначенні одноразової матеріальної допомоги протягом                   5 робочих днів з дня надходження заяви та документів.

У разі прийняття рішення про призначення одноразової матеріальної допомоги орган з питань ветеранської політики протягом 30 календарних днів перераховує кошти на особистий банківський рахунок Одержувача одноразової матеріальної допомоги.

 

IІІ. Відмова у наданні одноразової матеріальної допомоги

 

1. Підставою для відмови у наданні одноразової матеріальної допомоги є:

подання неповного пакету документів;

неналежність особи до суб’єктів отримання одноразової матеріальної  допомоги.

 

2. Особам, щодо яких прийнято рішення про відмову в наданні одноразової матеріальної допомоги, орган з питань ветеранської політики надсилає письмове повідомлення з обґрунтуванням такої відмови.

 

3. У разі усунення виявлених недоліків заявники мають право подати документи повторно.

 

4. Рішення про відмову у наданні одноразової матеріальної допомоги може бути оскаржене у встановленому законодавством порядку.

 

ІV. Звітність та контроль за використанням бюджетних коштів

 

1. Інформацію щодо потреби у виплаті одноразової матеріальної допомоги органи з питань ветеранської політики негайно подають до Управління.

 

2. Інформацію про кількість осіб, яким надана одноразова матеріальна допомога, подається щомісяця до 05 числа місяця, що настає за звітним періодом,  органами з питань ветеранської політики до Управління.

 

3. Складання та подання фінансової та бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним використанням здійснюються в установленому законодавством порядку.

 

 

 

В.о. начальника управління

у справах ветеранів

Кіровоградської обласної 

військової  адміністрації                                                  Галина МАМОНТОВА

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Розпорядження начальника Кіровоградської обласної військової адміністрації             __ грудня 2024 року №____

 

ПОРЯДОК

надання одноразової щорічної матеріальної допомоги дітям загиблих (померлих) ветеранів війни, загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, полонених військовослужбовців України та осіб, зниклих безвісти за особливих обставин

 

І. Загальні положення

 

1. Порядок надання одноразової щорічної матеріальної допомоги дітям загиблих (померлих) ветеранів війни, загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, полонених військовослужбовців України та осіб, зниклих безвісти за особливих обставин (далі – Порядок) визначає механізм використання коштів, передбачених в обласному бюджеті для надання одноразової щорічної матеріальної допомоги дітям загиблих (померлих) ветеранів війни, загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, полонених військовослужбовців України та осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, з числа військовослужбовців, в рамках виконання заходу 16 напряму 1 напрямів реалізації та заходів комплексної програми підтримки ветеранів війни, членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, полонених військовослужбовців України та осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, у Кіровоградській області на 2025 – 2027 роки (на період дії воєнного стану та 30 днів після його припинення чи скасування), затвердженої розпорядженням начальника Кіровоградської обласної військової адміністрації від 17 грудня 2024 року №1244-р.

 

2. До військовослужбовців у понятті цього Порядку належать військовослужбовці (резервісти, військовозобов'язані) Збройних Сил України, Сил територіальної оборони, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Головного управління розвідки Міністерства оборони України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Управління державної охорони, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Державної спеціальної служби транспорту, військових прокурорів Офісу Генерального прокурора, осіб рядового і начальницького складу Державної служби з надзвичайних ситуацій, співробітників Служби судової охорони, осіб начальницького складу управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро та поліцейські, які у період дії воєнного стану потрапили в полон або зникли безвісти за особливих обставин під час безпосередньої участі у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії.

 

3. Фінансування видатків для надання одноразової щорічної матеріальної допомоги дітям загиблих (померлих) ветеранів війни, загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, полонених військовослужбовців України та осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, здійснюється у межах обсягів, затверджених в обласному бюджеті на відповідний рік.

 

4. Головним розпорядником коштів, передбачених в обласному бюджеті для надання одноразової щорічної матеріальної допомоги дітям загиблих (померлих) ветеранів війни, загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, полонених військовослужбовців України та осіб, зниклих безвісти за особливих обставин (далі – матеріальна допомога), є управління у справах ветеранів Кіровоградської обласної військової адміністрації (далі – Управління).

 

5. Департамент фінансів Кіровоградської обласної військової адміністрації відповідно до зареєстрованих фінансових зобов’язань та у межах помісячного розпису асигнувань загального фонду обласного бюджету на відповідний рік надає управлінню Державної казначейської служби України у Кіровоградській області розпорядження про виділення коштів Управлінню на витрати пов'язані з наданням одноразової щорічної матеріальної допомоги дітям загиблих (померлих) ветеранів війни, загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, полонених військовослужбовців України та осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, для подальшого перерахування на рахунки, відкриті управліннями/відділами з питань ветеранської політики районних військових адміністрацій (далі – орган з питань ветеранської політики), які є розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня, у територіальних управліннях Державної казначейської служби України.

 

6. Матеріальна допомога надається один раз на рік дітям загиблих (померлих) ветеранів війни, загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, полонених військовослужбовців України та осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, а також дітям загиблих (померлих) ветеранів війни, загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, які мають статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, віком до 18 років (далі – діти).

У разі, якщо діти навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, матеріальна допомога надається до закінчення навчання у цих закладах освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.

 

7. Матеріальна допомога дітям загиблих (померлих) ветеранів війни, загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, полонених військовослужбовців України та осіб, зниклих безвісти за особливих обставин надається у розмірі 3 тисячі гривень.

Матеріальна допомога дітям загиблих (померлих) ветеранів війни, загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, які мають статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування надається у розмірі 5 тисяч гривень.

 

8. Матеріальна допомога надається дітям загиблих (померлих) ветеранів війни, загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, полонених військовослужбовців України та осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, які зареєстровані та проживають на території Кіровоградської області.

 

ІІ. Умови та порядок надання матеріальної допомоги

 

1. Для отримання матеріальної допомоги законний представник малолітньої/неповнолітньої дитини або дитина, яка досягла повноліття (далі – заявники) особисто подають до відділів/управлінь з питань ветеранської політики районних військових адміністрацій (далі – орган з питань ветеранської політики) або до виконавчих органів міських, селищних, сільських рад за місцем реєстрації письмову заяву (довільної форми).

Структурні підрозділи виконавчих органів місцевих рад, відповідальні за ветеранську політику, цього ж дня передають сформовані електронні справи до органів з питань ветеранської політики за допомогою технічних засобів електронної комунікації.

Сформовані справи у паперовій формі передаються до органів з питань ветеранської політики не рідше одного разу на тиждень.

До заяви додаються:

копія свідоцтва про народження дитини;

копія документа, що посвідчує особу громадянина України;

копія документа, що посвідчує особу громадянина України законного представника (за необхідності);

копія витягу з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання або копія витягу з Реєстру територіальної громади  про реєстрацію місця проживання;

копія реєстраційного номера облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта);

копія посвідчення (довідки) про встановлення дитині статусу члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни, загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України, виданого (виданої) у встановленому законодавством України порядку (для дітей загиблих (померлих) ветеранів війни, загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України);

копія свідоцтва про смерть загиблого (померлого) ветерана війни, загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України (для дітей загиблих (померлих) ветеранів війни, загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України);

 витяг з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин з інформацією про дату набуття правового статусу особи, зниклої безвісти за особливих обставин, виданий не раніше як за 15 календарних днів до моменту звернення за матеріальною допомогою, або рішення суду про визнання особи безвісно відсутньою, яке набрало законної сили (для дітей осіб, зниклих безвісти за особливих обставин);

 витяг з Єдиного реєстру осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, виданий не раніше як за 15 календарних днів до моменту звернення за матеріальною допомогою (для дітей осіб полонених військовослужбовців України);

сповіщення на загиблого (померлого) ветерана війни, загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України, або захопленого в полон чи зниклого безвісти військовослужбовця з відомостями про місце, дату та причину його смерті (загибелі), захоплення в полон або зникнення безвісти, а також характеристику його вірності Військовій присязі Українському народу;

довідка з місця навчання дитини (для дітей віком від 18 до 23 років);

копія рішення органу опіки та піклування про встановлення статусу дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування;

банківські реквізити заявника.

Під час надання копій документів заявники надають їх оригінали для огляду.

 

2. Персональні дані осіб, отримані у зв’язку з реалізацією Порядку, збираються, обробляються та використовуються відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».

 

3. Орган з питань ветеранської політики приймає рішення про призначення або відмову у призначенні матеріальної допомоги протягом 5 робочих днів з дня надходження заяви та документів.

У разі прийняття рішення про призначення матеріальної допомоги орган з питань ветеранської політики протягом 30 календарних днів перераховує кошти на особистий банківський рахунок отримувача матеріальної допомоги.

 

IІІ. Відмова у наданні матеріальної допомоги

 

1. Підставою для відмови у наданні матеріальної допомоги є:

подання неповного пакету документів;

неналежність особи до суб’єктів отримання матеріальної допомоги.

 

2. Особам, щодо яких прийнято рішення про відмову у наданні матеріальної допомоги, орган з питань ветеранської політики надсилає письмове повідомлення з обґрунтуванням такої відмови.

 

3. У разі усунення виявлених недоліків заявники мають право подати документи повторно.

 

4. Рішення про відмову у наданні матеріальної допомоги може бути оскаржене у встановленому законодавством порядку.

 

ІV. Звітність та контроль за використанням бюджетних коштів

 

1. Інформація про потребу у виплаті матеріальної допомоги подається органами з питань ветеранської політики до Управління щороку не пізніше  01 вересня.

 

2. Інформацію про кількість осіб, яким надана матеріальна допомога, подається щомісяця до 05 числа органами з питань ветеранської політики до Управління.

 

3. Складання та подання фінансової та бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним використанням здійснюються в установленому законодавством порядку.

 

 

В.о. начальника управління

у справах ветеранів

Кіровоградської обласної 

військової  адміністрації                                                  Галина МАМОНТОВА

 

                                                                               ЗАТВЕРДЖЕНО

Розпорядження начальника

Кіровоградської обласної

військової адміністрації

___  грудня 2024 року №

 

ПОРЯДОК

використання коштів, передбачених в обласному бюджеті на відшкодування вартості наданих послуг з реабілітації  особам з інвалідністю внаслідок війни та військовослужбовцям, звільненим з військової служби  за станом здоровʼя  на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку, в комунальному підприємстві "Знам'янська обласна бальнеологічна лікарня" Кіровоградської обласної ради

 

  1. Порядок використання коштів, передбачених в обласному бюджеті на відшкодування вартості наданих послуг з реабілітації  особам з інвалідністю внаслідок війни та військовослужбовцям, звільненим з військової служби  за станом здоровʼя на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку, в комунальному підприємстві "Знам'янська обласна бальнеологічна лікарня" Кіровоградської обласної ради визначає механізм відшкодування вартості наданих послуг з реабілітації  особам з інвалідністю внаслідок війни та військовослужбовцям, звільненим з військової служби під час воєнного стану за станом здоровʼя на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку, в комунальному підприємстві "Знам'янська обласна бальнеологічна лікарня" Кіровоградської обласної ради в рамках виконання заходу 24 напряму 1 напрямів реалізації та заходів комплексної програми підтримки ветеранів війни, членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, полонених військовослужбовців України та осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, у Кіровоградській області на 2025 – 2027 роки (на період дії воєнного стану та 30 днів після його припинення чи скасування), затвердженої розпорядженням начальника Кіровоградської обласної військової адміністрації від 17 грудня 2024 року №1244-р.

 

2. Фінансування видатків на відшкодування вартості наданих послуг з реабілітації  особам з інвалідністю внаслідок війни та військовослужбовцям, звільненим з військової служби під час воєнного стану за станом здоровʼя на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку, в комунальному підприємстві "Знам'янська обласна бальнеологічна лікарня" Кіровоградської обласної ради, здійснюється у межах обсягів, затверджених в обласному бюджеті на відповідний рік.

 

3. Головним розпорядником коштів, передбачених в  обласному бюджеті на відшкодування вартості наданих послуг з реабілітації  особам з інвалідністю внаслідок війни та військовослужбовцям, звільненим з військової служби  за станом здоровʼя – на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку, в комунальному підприємстві "Знам'янська обласна бальнеологічна лікарня" Кіровоградської обласної ради, є управління у справах ветеранів Кіровоградської обласної військової адміністрації (далі – Управління).

 

4. Департамент фінансів Кіровоградської обласної військової адміністрації відповідно до зареєстрованих фінансових зобов’язань та у межах помісячного розпису асигнувань загального фонду обласного бюджету на відповідний рік надає управлінню Державної казначейської служби України у Кіровоградській області розпорядження про виділення коштів Управлінню на витрати, пов’язані з відшкодуванням вартості наданих послуг з реабілітації  особам з інвалідністю внаслідок війни та військовослужбовцям, звільненим з військової служби  за станом здоровʼя на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку, в комунальному підприємстві "Знам'янська обласна бальнеологічна лікарня" Кіровоградської обласної ради, для подальшого перерахування на рахунки, відкриті управліннями/відділами з питань ветеранської політики районних військових адміністрацій, які є розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня, у територіальних управліннях Державної казначейської служби України.

 

ІІ. Умови відшкодування вартості наданих послуг

 

1. Одержувачами послуг з реабілітації є особи, які зареєстровані на території Кіровоградської області, а для внутрішньо переміщених осіб – за фактичним  місцем проживання  у Кіровоградській області відповідно до довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (далі – Особи), а саме:

1) особи з інвалідністю внаслідок війни, відповідно до пунктів 11-14, 16 частини другої статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";

 

2)особи, яким встановлено статус особи з інвалідністю внаслідок війни до 20 лютого 2014 року;

 

3) звільнені з військової служби під час воєнного стану за станом здоровʼя на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку.

 

        2. Послуги з реабілітації надаються незалежно від виду та місця отримання Особами пенсійного забезпечення.

 

        3. У разі отримання послуг з реабілітації за Особою залишається право на забезпечення санаторно-курортним лікуванням.

 

        4. Дія Порядку не поширюється на військовослужбовців, які проходять військову службу.

 

  5. Для отримання послуг з реабілітації Особи подають до відділів/управлінь з питань ветеранської політики районних військових адміністрацій (далі – орган з питань ветеранської політики) або до виконавчих органів міських, селищних, сільських рад за місцем реєстрації письмову заяву (довільної форми).

Структурні підрозділи виконавчих органів місцевих рад, відповідальні за ветеранську політику, цього ж дня передають сформовані електронні справи до органів з питань ветеранської політики за допомогою технічних засобів електронної комунікації.

Сформовані справи у паперовій формі передаються до органів з питань ветеранської політики не рідше одного разу на тиждень.

        До заяви додаються такі документи:

копія документа, що посвідчує особу громадянина України;

копію витягу з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання або копія витягу з Реєстру територіальної громади про реєстрацію місця проживання особи;

копію реєстраційного номера облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта);

копія висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку;

копія висновку експертної комісії кластерної/надкластерної лікарні про встановлення інвалідності для осіб з інвалідністю, або копія висновку медико-соціальної експертної комісії/експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи про встановлення інвалідності;

копія посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни (у разі встановлення статусу);

копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для осіб, які є внутрішньо переміщеними особами);

копія документа, який підтверджує безпосередню участь заявника у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України (для поранених осіб);

копію військового квитка.

 

6.Під час подання копій документів, передбачених цим пунктом, особи надають їх оригінали для огляду.

 

7. Під час розгляду документів, зазначених у пункті 5 цього розділу, обробка персональних даних здійснюється відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».

 

        8. У випадку, коли до заяви додані не всі документи, зазначені у пункті 5 цього розділу, орган з питань ветеранської політики повідомляє протягом трьох робочих днів Особу засобами телекомунікаційного зв’язку, які зазначені у заяві, про необхідність подання відсутніх документів.

        Якщо всі необхідні документи, подано протягом 5 робочих днів з дати звернення, днем взяття на облік вважається дата подання заяви. У випадку, коли до заяви додані не всі необхідні документи, днем взяття на облік вважається дата подання всіх документів.

 

        9. Особам, щодо яких прийнято рішення про відмову у наданні послуг з реабілітації, орган з питань ветеранської політики надсилає письмове повідомлення з обґрунтуванням такої відмови.

        У випадку усунення виявлених недоліків, Особи мають право подати документи повторно.

        Рішення про відмову у наданні послуг з реабілітації може бути оскаржене у встановленому законодавством порядку.

        Підставами для  відмови у наданні послуг з реабілітації є:

        подання неповного пакету документів;

        неналежність Особи до категорії одержувачів послуг з реабілітації, відповідно до Порядку.

 

10. Відшкодування коштів, витрачених на оплату послуг з реабілітації, здійснюється місцевим органом з питань ветеранської політики комунальному підприємству «Знам’янська обласна бальнеологічна лікарня» Кіровоградської обласної ради (далі – Заклад) шляхом безготівкового перерахунку коштів Закладу за надані послуги з реабілітації, відповідно до укладених договорів.

 

11. Відшкодування вартості путівки для отримання послуг з реабілітації стаціонарної форми лікування здійснюється за умови проживання в номері «Стандарт» (однокімнатний двомісний).

 

12.Особи забезпечуються послугами з реабілітації в порядку черги раз на рік строком на 14 календарних днів, поділ послуг з реабілітації та передача їх іншим особам забороняється.

Послуги з реабілітації можуть надаватися стаціонарною та амбулаторною формою лікування.

Оплата за надані додаткові послуги, поліпшені умови проживання в Закладі та продовження строку послуг з реабілітації здійснюється Особою за власний рахунок.

Вартість проїзду до Закладу та у зворотньому напрямку не відшкодовується.

 

13. Особа, яка перебуває на обліку для забезпечення послугами з реабілітації в місцевому органі з питань ветеранської політики і в поточному році одержала послуги з реабілітації, знімається з обліку.

Повторне взяття на облік здійснюється на підставі документів, зазначених у пункті 5 розділу ІІ цього Порядку.

 

14. За Особою, яка перебуває на обліку, але не отримала безоплатні послуги з реабілітації в поточному  році, зберігається право на їх забезпечення у наступному році.

 

15. Громадяни, що супроводжують осіб з інвалідністю І, ІІ групи, яким за висновком лікувально-профілактичного закладу необхідна постійна стороння допомога, забезпечуються в Закладі проживанням та харчуванням, без надання послуг з реабілітації. Якщо особа з інвалідністю І групи здатна обслуговувати себе самостійно, видається відповідна довідка лікувально-профілактичного закладу.

Особу з інвалідністю І, ІІ групи не можуть супроводжувати особи з інвалідністю І, ІІ групи та особи, які не досягли 18-річного віку.

 

16. З метою надання Особі послуг з реабілітації, Заклад подає місцевому органу з питань ветеранської політики гарантійний лист про згоду на надання послуг з реабілітації (із зазначенням дати заїзду) та про готовність до укладення договору.

 

17. Вартість путівки для отримання послуг з реабілітації щороку затверджується Закладом та є незмінною протягом бюджетного року.

Місцевий орган з питань ветеранської політики, Особа та Заклад укладають договір у трьох примірниках (один  – для місцевого органу з питань ветеранської політики, другий – Закладу, третій – для Особи).

Усі примірники договору, підписані керівником місцевого органу з питань ветеранської політики, Особою і скріплені печаткою (за наявності), передаються Особі для подальшої передачі Закладу.

Після прибуття Особи до Закладу, керівник підписує і скріплює печаткою (за наявності) всі примірники договору, після чого Заклад надсилає місцевому органу з питань ветеранської політики один примірник договору поштовим відправленням, другий – передає Особі, а третій – залишає на зберіганні у Закладі.

Заклад після надання Особам послуг з реабілітації подає місцевому органу з питань ветеранської політики акт надання послуг для відшкодування їх витрат згідно з умовами договору.

У разі дострокового вибуття особи із Закладу, місцевий орган з питань ветеранської політики здійснює відшкодування вартості фактично використаних ліжко-днів.

Вартість невикористаних ліжко-днів Закладу не відшкодовується.

Відповідальність за достовірність інформації про кількість використаних ліжко-днів несе Заклад відповідно до чинного законодавства.

Останнім днем періоду перебування Осіб у Закладі є 15 грудня поточного бюджетного року (включно), що є датою виїзду із Закладу.

 

IІІ. Звітність та контроль за використанням коштів обласного бюджету

 

1. Інформація про потребу в коштах для відшкодування вартості наданих послуг з реабілітації  особам з інвалідністю внаслідок війни та військовослужбовцям, звільненим з військової служби під час воєнного стану за станом здоров’я на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії/експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку, подається органами з питань ветеранської політики до Управління щороку не пізніше ніж 01 вересня.

 

2. Інформацію про кількість осіб, по яким відшкодовано вартість наданих послуг з реабілітації, подається щомісяця до 05 числа місяця, що настає за звітним періодом, органами з питань ветеранської політики до Управління.

 

3. Відповідальність за цільове використання коштів обласного бюджету, складання і подання фінансової та бюджетної звітності про використання, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.

 

 

 

В.о. начальника управління

у справах ветеранів

Кіровоградської обласної

військової адміністрації                                                   Галина МАМОНТОВА


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь