Дуальна освіта: взаємодія освіти і бізнесу – перспектива економічного благополуччя
Дуальна освіта: взаємодія освіти і бізнесу – перспектива економічного благополуччя
У рамках дії комунікаційної платформи «Діалог влади та бізнесу» у Кіровоградській обласній державній адміністрації відбулась одинадцята онлайн-сесія влади та бізнесу. Тема комунікації: «Дуальна та профтехосвіта для потреб бізнесу». У заході взяли участь понад 100 учасників.
Серед спікерів була начальник управління реалізації політики зайнятості обласного центру зайнятості Тетяна Кеслер, яка поінформувала про можливості Державної служби зайнятості щодо організації професійного навчання як безробітного, так і зайнятого населення.
Також фахівчиня розповіла про:
- експериментальний проєкт з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти ДСЗ. Навчатися можна за 95 сучасними професіями, 400 освітніми програмами. Наприклад: «водій», «тракторист-машиніст», «електромонтер», «електрогазозварник», «токар», «кухар». Серед освітніх програм – підприємництво, керування БПЛА, ІТ-технології, соціально-психологічна та домедична допомога, цивільний захист та інші напрямки. Проєкт передбачає індивідуальний підхід до потреб кожного замовлення роботодавця та здобувача освіти, використання різних форм навчання тощо;
- експериментальний проєкт з організації професійного навчання жінок для працевлаштування у сферах, де вони були традиційно недостатньо представлені. Відтепер жінки за державний кошт зможуть опанувати понад 30 професій, а роботодавці отримають можливість підготувати для себе необхідних фахівців, нестачу яких вони зараз гостро відчувають.
- програму навчання за ваучером, що передбачає організацію
професійного навчання за переліком професій та спеціальностей, який наразі складає 155 одиниць.
Були названі 10 топових професій, актуальних на регіональному ринку праці, та 10 освітніх програм, за якими здійснюється навчання в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.
Також Т. Кеслер повідомила, що кожного року служба зайнятості проводить опитування роботодавців щодо вивчення поточних та перспективних потреб підприємств у працівниках.
За результатами опитування та з метою задоволення роботодавців необхідними кадрами на базі центрів професійно-технічної освіти ДСЗ:
- проліцензовані нові професії, серед яких: «електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», «монтажник-складальник металопластикових конструкцій», «водій навантажувача»;
- розроблені нові освітні програми: основи кібербезпеки, використання 3D моделювання в медичній сфері, основи та застосування штучного інтелекту, лазерне різання та 3D друк, керування FPV-дроном та ін.
Водночас директорка департаменту економічного розвитку та торгівлі обласної військової адміністрації Наталія Ревенко наголосила, що сьогодні влада має перебувати в постійній комунікації з бізнесом. Саме платформа «Діалог влади та бізнесу», ініційована главою держави в кожному регіоні, забезпечить необхідну комунікацію з роботодавцями на місцях та сприятиме формуванню пакету необхідних рішень для розширення можливостей підприємництва, підвищення якості робочої сили та зниження рівня безробіття у період воєнного стану.
Наостанок Н. Ревенко підбила підсумки засідань комунікаційної платформи «Діалог влади та бізнесу», що відбулися у поточному році.
Довідково. Комунікація у межах платформи «Діалог влади та бізнесу» відбувається щоп’ятниці, тематика та участь спікерів визначаються за пропозиціями підприємців.
Якщо у вас є запитання та пропозиції щодо обговорення проблемних питань бізнесу, формату зустрічей у рамках платформи «Діалог влади і бізнесу», переходьте за посиланням: https://surl.li/hiypwr і заповнюйте анкету.
Кіровоградський обласний центр зайнятості