Підвисоцька територіальна громада
Кіровоградська область, Голованівський район

Інтеграція ВПО в громадах: виклики, ризики та горизонти нових можливостей

Дата: 03.12.2024 11:36
Кількість переглядів: 18

 

Фото без опису

 

Інтеграція ВПО в громадах: виклики, ризики

та горизонти нових можливостей

 

Сьогодні, 25 листопада, у громадському офісі Кіровоградської обласної військової адміністрації відбулося засідання круглого столу «Інтеграція внутрішньо переміщених осіб в громадах Кіровоградської області: виклики, ризики гендерно зумовленого насильства та шляхи їх подолання».

Захід був організований регіональним підрозділом ГО «Десяте квітня» та проведений за участі представників структурних підрозділів обласної державної адміністрації, ради з питань внутрішньо переміщених осіб при Кіровоградській обласній військовій адміністрації, громадських організацій та інших. Переважна більшість учасників доєдналися до засідання за допомогою платформи для відеоконференцій Zoom.

Серед питань, що були розглянуті:

- соціальна підтримка внутрішньо переміщених осіб  та надання допомоги постраждалим від домашнього та гендерно зумовленого насильства;

- інтеграція внутрішньо переміщених осіб у громадах Кіровоградської області;

- проблема відновлення втрачених документів для внутрішньо переміщених осіб, організація проживання новоприбулих внутрішньо переміщених осіб в громаду;

- виклики і реалії у роботі з ВПО в умовах війни;

- виклики примусової евакуації у 2024 році: проблеми та наслідки для інтеграції ВПО;

- превентивні заходи щодо зменшення ризиків гендерно зумовленого насильства при роботі з вразливими категоріями населення.

Про можливості для ВПО у сфері зайнятості та програми їх підтримки, що реалізуються Державною службою зайнятості, розповіла Наталія Невідома, заступниця директора Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Зокрема, вона ознайомила з результатами анкетування внутрішньо переміщених осіб, що проводилося фахівцями обласного центру зайнятості задля вивчення потреб переселенців у працевлаштуванні. Повідомила, що з 2022 року послугами центрів зайнятості в області скористалися 8 тис. ВПО; працевлаштовано за сприяння служби зайнятості 2,1 тис. внутрішньо переміщених осіб; понад 700 осіб брали участь у громадських, суспільно корисних та інших роботах тимчасового характеру; майже 300 осіб проходили професійне навчання.

Також йшлося про інші активні програми сприяння зайнятості, які наразі реалізовує Державна служба зайнятості: отримання ваучера  на здійснення  професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації; надання мікрогрантів для відкриття нового або розвиток діючого бізнесу за урядовою програмою «єРобота».

Для прикладу, 8 осіб взяли участь у грантовій програмі для створення та розвитку власного бізнесу. Грантери створили 15 нових робочих місць для безробітних громадян. Бізнес-ідеї, які реалізовували переможці грантів різновекторні: виробництво постільної білизни,  грумінг-салон для тварин, клініка з надання косметологічних послуг та корекції фігури, кав'ярні, піцерія, відкриття коворкінг кухні та ін. Загальна сума отриманих коштів складає 1,9 млн грн.

Увага була приділена й державним компенсаційним програмам, що орієнтовані як на підтримку роботодавців, так і на сприяння у працевлаштуванні ВПО, безробітних громадян, осіб  з інвалідністю та ін.

Також Н. Невідома акцентувала на діяльності офісів «Зроблено в Україні», де кожен охочий зможе отримати консультації щодо можливостей підпримки мікро- та малого бізнесу від держави.

Стейкхо‌лдери через висловлення власних міркувань намагалися знайти шляхи розв’язання проблемних питань зайнятості ВПО, подолання їх трудової пасивності.

Після обговорення важливих питань відбувся активний полілог щодо ефективності та важливості міжсекторальної співпраці між державними структурами, органами місцевого самоврядування та громадськими організаціями на прикладі досвіду Олександрійського району Кіровоградської області.  

Підбиваючи підсумок круглого столу, організатори заходу подякували всім учасникам дискусії, насамперед представникам установ соціального спрямування та громадським організаціям, які долучаються до вирішення проблем переселенців.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь