Підвисоцька територіальна громада
Кіровоградська область, Голованівський район

Високошвидкісний інтернет у кожну сільську оселю – мета, заради якої підприємиця виборола грант    

Дата: 25.11.2024 11:17
Кількість переглядів: 38

 

Фото без опису

 

Високошвидкісний інтернет у кожну сільську оселю – мета, заради якої підприємиця виборола грант

   

Роль Інтернету в нашому сьогоденні важко переоцінити. Це невід'ємний аспект сучасного життя суспільства, що впливає на всі його сфери – від роботи та навчання до спілкування та розваг. Такі поняття як швидкісний інтернет, якість з’єднання, надійний провайдер є беззаперечно важливими складовими у ритмі життя кожного громадянина. Всі ми знаємо, як незручно, а подекуди й важко обходитись без якісного доступу до мережі Інтернет, коли є дедлайн по роботі, коли ми навчаємось онлайн, коли треба терміново знайти необхідну інформацію, або зайти в соціальні мережі, або скористатись онлайн-банкінгом – перелік можна продовжувати до безкінечності. А висновок один: Інтернет – незамінний елемент сучасного світу. І він повинен бути доступний кожному.

Проте, якщо для містян це питання майже ніколи не стоїть гостро, то для жителів сільської місцевості воно як мінімум – відкрите, як максимум – дуже проблемне. Багато сіл залишаються поза зоною покриття мережі або мають доступ лише до обмежених швидкостей, що дуже нівелює, а то й зводить нанівець можливості їхнього розвитку та конкурентоспроможності. А для розвитку громад та їхньої економіки це є суттєвим чинником.

Вирішити таке нагальне питання в Голованівському районі, що на Кіровоградщині, взялась Мала Юлія Вікторівна – діючий ФОП, діяльність якої пов'язана з забезпеченням доступу населення до мережі Інтернет.

Сама Юлія, як жителька сільської місцевості, на власному досвіді переконалась, що відсутність інтернет-зв’язку у багатьох населених пунктах – величезна проблема. Проаналізувавши всі можливі шляхи її вирішення, Юлія зрозуміла – вихід один: треба залучати додаткові кошти. Податись на мікрогрант і охопити нові можливості для розширення власної справи – стало остаточним рішенням підприємиці.

Її бізнес-ідея мала вагому мету – надати жителям ближніх сіл доступ до швидкісного та надійного інтернету. Адже провівши моніторинг надання інтернет-послуг у маленьких селах Ю. Мала з’ясувала, що великі компанії не хочуть підключати їх до своєї мережі, бо це не вигідно – витрати будуть більші, а дохід менший, ніж, наприклад, від підключення великого населеного пункту.

Для втілення проєкту в реальність необхідно було закупити оптоволоконні кабелі та інше необхідне устаткування, провести ці кабелі до та по самих населених пунктах, встановити мережеве обладнання та інші пристрої для передачі і отримання сигналу.

«Для того, щоб масштабувати свою діяльність і приєднати до нашої мережі села і потрібні були чималі кошти. Справа в тому, що люди з сусідніх сіл подавали нам безліч заявок щодо підключення до інтернету. Але раніше не було можливості зробити це технічно через відсутність необхідного обладнання. Наразі ми ж можемо не тільки надати саму послугу підключення, а й за необхідності відремонтувати обладнання», – коментує Юлія Вікторівна.

Успішний результат – отримання мікрогранту, не забарився. Тож Юлія приступила до реалізації свого проєкту. Грантерка пояснює суть процесу: «У найближчих планах було – охопити мережею Інтернет 2 села: Борщова та Небелівка Підвисоцької ТГ Голованівського району Кіровоградської області. Відстань від Новоархангельська, де я мешкаю, до цих сіл в середньому 12-15 км, тож для проведення робіт обладнання закуповували у великій кількості. В результаті – у людей з’явився доступ до інтернету на швидкості від 100 Мбіт/с».

На сьогодні підприємницька діяльність Ю. Малої забезпечує якісне обслуговування абонентів та ефективну роботу інтернету. Успішна реалізація проєкту дозволила створити пані Юлії в цьому році ще три нових робочих місця. Вона найняла працівників на посаду оператора електронно-комунікаційних послуг.

Грантерка впевнена, що осучаснення сіл району в результаті впровадження інформаційних технологій сприятиме розвитку освіти, бізнесу та туризму, розвиватиме їх інфраструктуру, соціальну складову, включаючи телемедицину, дистанційну освіту, електронний документообіг тощо.

«Ми вважаємо, що кожен має право на доступ до інформації та можливості розвитку, незалежно від місця проживання. Наш проєкт має великий потенціал для підвищення благоустрою маленьких сіл та покращення якості життя мешканців», – наголошує підприємиця.

У довгостроковій перспективі пані Юлія планує введення нових інноваційних послуг, таких як «інтернет речей» (IoT), відеонагляд, цифрове телебачення, хмарне зберігання даних тощо.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь