Про заборону реалізації та споживання алкогольних, слабоалкогольних напоїв  і пива на території Підвисоцької громади

Дата: 11.10.2023 09:28

ПІДВИСОЦЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

ГОЛОВАНІВСЬКОГО РАЙОНУ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

СОРОК ТРЕТЯ СЕСІЯ ВОСЬМОГО СКЛИКАННЯ

від 04 жовтня 2023 року                          № 1885

с.Підвисоке

Про заборону реалізації та споживання

алкогольних, слабоалкогольних напоїв

і пива на території Підвисоцької громади

Розглянувши лист начальника ГУНП в Кіровоградській області Романа КОЗЬЯКОВА від 14.08.2023 за № 1885/25/01-2023, з метою посилення профілактичного впливу і протидії проявам пияцтва та алкоголізму серед населення, зменшення розвитку захворювань, інвалідності, а також смертності, спричинених вживанням  алкоголю, та керуючись Законом України від 22 березня 2018 року № 2376 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання органам місцевого самоврядування повноважень встановлювати обмеження продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових», відповідно до підпункту 44-1 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Закону України «Про регулювання  виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових  виробів»,

сільська рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Заборонити продаж алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива (крім безалкогольного) та вин столових на території Підвисоцької громади у стаціонарних об’єктах торгівлі, малих архітектурних та у закладах торгівлі, розміщених в окремих будівлях, крім закладів ресторанного господарства в період з 20.00 години вечора до 08.00 години ранку щоденно, враховуючи вихідні дні та свята.

2. Заборонити закладам ресторанного господарства (кафе, бари, ресторани) продаж алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива (крім безалкогольного) та вин столових у тарі виробника та на винос на території Підвисоцької громади з 23.00 години вечора до 08.00 години ранку щоденно, враховуючи вихідні дні та свята.

3. Дія цього рішення поширюється на всіх суб’єктів господарювання на території Підвисоцької територіальної громади незалежно від форм власності, які зареєстровані в установленому порядку і мають ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, отриману згідно з вимогами законодавства.

4. Суб’єктам господарювання Підвисоцької територіальної громади рекомендувати інформувати покупців про прийняте сесією Підвисоцької сільської ради рішення щодо заборони реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива та столових вин на території Підвисоцької громади у період з 20.00 години вечора до 08.00 години ранку щоденно, враховуючи вихідні дні та свята.

5. З метою забезпечення громадського порядку на території Підвисоцької територіальної громади, особливо у нічний час доби начальнику Голованівського РВП ГУНП в Кіровоградській області (Вячеславу ПОНОМАРЕНКО):

- посилити роботу з виявлення нелегальних місць продажу алкогольних напоїв, самогоноваріння та притягнення винних осіб до відповідальності;

- активізувати роботу щодо притягнення до відповідальності осіб за вживання пива, слабоалкогольних та алкогольних напоїв у громадських місцях: парках, автобусних зупинках, дитячих, спортивних майданчиках тощо;

- взяти під особистий контроль проведення нічного патрулювання території Підвисоцької громади, де традиційно збирається молодь.

6. Апарату виконавчого комітету Підвисоцької сільської ради доручити довести вимоги цього рішення до відома всіх суб’єктів підприємницької діяльності на території Підвисоцької територіальної громади.

7. Дане рішення оприлюднити на веб - сторінці Підвисоцької територіальної громади.

8. Рішення набуває чинності з дня його прийняття.

9. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Наталку ІБРАГІМОВУ.

Сільський голова                   Віктор ЛОЗІНСЬКИЙ