Грантерам державної програми єРобота: відбулися зміни у законодавстві

Дата: 07.06.2023 13:11

Грантерам державної програми єРобота: відбулися зміни у законодавстві

Урядом постійно вживаються заходи щодо удосконалення механізмів підтримки підприємницької ініціативи серед населення, підтримки вже існуючого бізнесу.  Про це свідчить низка змін  у нормативних документах, що регулюють сферу підприємництва.

Для прикладу, 1 червня 2023 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 19 травня 2023 року № 540, якою внесені зміни до Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу. Зокрема, удосконалено механізм надання та розширено напрями використання мікрогрантів за урядовою програмою “єРобота” для започаткування або розвитку бізнесу.

Постановою Кабінету Міністрів  від 19 травня 2023 року № 540 передбачено наступні нововведення:

- отримувачі мікрогранту зможуть придбати транспортні засоби, які необхідні для здійснення підприємницької діяльності;

- збільшено з 15 до 20 робочих днів строк для реєстрації суб’єкта господарювання, укладання договору про надання мікрогранту, відкриття рахунку в банку для зарахування коштів;

- першочергове працевлаштування зареєстрованих безробітних на створені, згідно з умовами надання мікрогранту, робочі місця;

- повернення в повному обсязі мікрогранту державі в разі не створення впродовж 6 місяців одного-двох робочих місць (залежно від суми мікрогранту) та працевлаштування на них працівників.

Виникають питання щодо отримання мікрогрантів, телефонуйте на гарячу лінію Кіровоградського обласного центру зайнятості  +380934787081, (0522) 32-03-44.  Ми є  у Telegram-каналі «Підтримка ДСЗ#12 Кіровоград» https://t.me/dcz_kir