Дата: 14.12.2022 15:32

14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, також відомий як День ліквідатора. Майже мільйон людей рятували Україну і світ від ядерної катастрофи на ЧАЕС, близько 60 тисяч з них – загинули.

Вибух на Чорнобильській атомній станції 26 квітня 1986 року призвів до масштабних трагічних наслідків. Після викиду в атмосферу радіоактивних речовин, було заражено майже 200 тисяч квадратних метрів землі, 70% з яких припадали на територію України, Білорусі та Росії.

Чорнобильські ліквідатори – це і співробітники станції, які намагалися запобігти аварії і боролися з її наслідками в перші секунди після вибуху; це і приблизно пів сотні пожежників з воєнізованої пожежної частини №6, що першими прибули на місце події і боролися з пожежею; це військові і лікарі, шахтарі і резервісти, солдати внутрішніх військ та пілоти, міліціонери і вчені.

Ліквідатори вручну очищали від радіоактивних уламків дах четвертого енергоблоку ЧАЕС, де тримався смертельно високий радіаційний фон.

30 листопада 1986 року роботу ліквідаторів була закінчена. 14 грудня того ж року було офіційно заявлено про те, що “комплекс захисних споруд четвертого енергоблоку ЧАЕС прийнято в експлуатацію”. І тільки в 2006 році президент України Віктор Ющенко вибрав цю дату як Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

На території громади на даний час проживають 13 учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.

Пам’ятаємо тих, хто ціною надлюдських зусиль, власного здоров’я, а, часом і життя, захищав від невидимого ворога не тільки Україну, а й усе людство.