Новоархангельське управління Держпродспоживслужби

Дата: 29.11.2022 11:22

ГРИП ПТИЦІ

Нині світова громадськість занепокоєна швидким поширенням у світі надзвичайно патогенного вірусу пташиного грипу.  Грип птиці - гостре висококонтагіозне вірусне захворювання сільськогосподарської, синантропної та дикої птиці, що характеризується пригніченням, септицемією, ураженням респіраторних органів і шлунково-кишкового тракту й великою загибеллю птиці.

Для мінімізації ризиків занесення грипу птиці в особисті селянські господарства власники птиці повинні:

-при вході у приміщення (вольєр), де утримується птиця, необхідно обладнати дезкилимки;

-щоденно проводити клінічний огляд птиці;

-забезпечити переодягання перед входом та виходом у приміщення (вольєр), де утримується птиця;

-мінімізувати контакт з дикою та синантропною птицею;

-птицю утримувати ізольовано (у закритих приміщеннях, критих вольєрах тощо);

-не допускати вільного вигулу птиці на вигонах, водоймищах тощо;

-не допускати контакту домашньої птиці з синантропною та особливо з дикою перелітною птицею;

-проводити ретельну очистку пташника (2-3 рази на тиждень), побілку стін та сідал;

-негайно інформувати державні установи ветеринарної медицини про захворювання птиці, її загибель (вимушений забій) або невластиву поведінку.

Нагадуємо, що головне дотримуватися вимог біобезпеки в господарствах та своєчасно повідомляти про захворювання/загибель птиці Новоархангельське управління Держпродспоживслужби за номером телефону: 0978722550, 0672957966.