Які зміни відбулись у законодавстві щодо застосування праці громадян Республіки Польща?

Дата: 03.09.2022 14:45

Питання-відповідь

З 16 вересня 2022 року набирає чинності Закон України від 28.07.2022 № 2471-IX «Про встановлення додаткових правових та соціальних гарантій для громадян Республіки Польща, які перебувають на території України», яким встановлені відповідні додаткові гарантії та внесені зміни до низки законів України.

Зокрема, зміни внесені до Закону України «Про зайнятість населення». Із вищезазначеної дати дозволи на застосування праці іноземців та осіб без громадянства (далі - іноземці) не будуть потрібні, якщо це передбачено як міжнародними договорами, так і законами України. Одним із таких законів є і Закон України від 28.07.2022 № 2471-IX https://cutt.ly/YX8ovDq

Статтею 2 цього Закону встановлено, що громадяни Республіки Польща під час їх перебування на території України мають право на працевлаштування без дозволу на застосування праці іноземців.

Також слід зазначити, що така додаткова гарантія стосується подружжя громадян Республіки Польща та їхніх дітей, які перебувають на території України на законних підставах.

Нагадаємо, що відповідно до норм Закону України «Про зайнятість населення» іноземці, які прибули в Україну для працевлаштування на визначений строк, приймаються роботодавцями на роботу на підставі дозволу на застосування праці іноземців, виданого в порядку, визначеному цим Законом, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.