Про виконання податкових обов’язків у період дії воєнного стану

Дата: 29.08.2022 02:28

Про виконання податкових обов’язків у період дії воєнного стану

Головне управління ДПС у Кіровоградській області нагадує, що Законом України від 12 травня 2022 року № 2260-IX запроваджено особливості податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану. Відтак, для платників податків – фізичних осіб, у тому числі самозайнятих осіб, які мають можливість своєчасно виконувати податкові обов’язки, поновлено зобов’язання та відповідальність щодо дотримання термінів подання податкової звітності, сплати податків та зборів, тощо.

Звертаємо увагу, що порядок підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов’язків, визначених у п.п. 69.1 п. 69 підрозд. 10 розд. XX ПКУ, та перелік документів на підтвердження затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

У разі невиконання такими платниками податків – фізичними особами своїх податкових обов’язків у вказані строки до них застосовуватимуться штрафні санкції, визначені Податковим кодексом України.