КАБМІН ЗАБОРОНИВ ПРОДАЖ ПРОДУКТІВ БЕЗ УКРАЇНСЬКОГО МАРКУВАННЯ

Дата: 29.08.2022 01:59

КАБМІН ЗАБОРОНИВ ПРОДАЖ ПРОДУКТІВ БЕЗ УКРАЇНСЬКОГО МАРКУВАННЯ

Кабінет міністрів скасував дозвіл на продаж в Україні продуктів з етикетками без української мови. Його ввели на початку повномасштабного вторгнення РФ, коли в Україні був дефіцит продуктів і їх потрібно було безперебійно та швидко імпортувати.

Наразі національні підприємства здатні в повному обсязі забезпечити потребу українських споживачів в безпечних та якісних харчових продуктах з дотриманням вимог харчового законодавства.

Враховуючи звернення галузевих об’єднань виробників харчової промисловості та з метою забезпечення високого рівня захисту здоров’я громадян і задоволення їхніх соціальних та економічних інтересів, 19 серпня 2022 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову, що скасовує норму щодо тимчасової можливості на період дії воєнного стану реалізації імпортованих харчових продуктів на митній території України, інформація про які викладена мовою, відмінною від державної.

Водночас, харчові продукти, ввезені на територію України з 9 березня по 1 грудня 2022 року, інформація про які викладена мовою, відмінною від державної, можуть перебувати в обігу до закінчення мінімального терміну придатності або граничного терміну споживання (дати «вжити до»).