Граничні строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів в умовах воєнного стану

Дата: 22.07.2022 08:12

У зв’язку з введенням Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 воєнного стану в Україні, Правлінням Національного банку України прийнято Постанову від 24.02.2022 №18 «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану», якою з метою запобігання виведенню капіталу за кордон тимчасово скорочено граничні строки розрахунків за експортно-імпортними операціями, здійсненими з 05.04.2022, з 365 до 90 календарних днів.

Для розширення можливостей українських суб’єктів господарювання за операціями з експорту та імпорту товарів, Постановою Правління національного банку України від 07.06.2022 №113 «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року №18» змінено граничні строки з 90 до 180 календарних днів.

При цьому граничні строки розрахунків 180 календарних днів за експортно-імпортними операціями будуть застосовуватися до операцій здійснених із 05.04.2022 року. Для операцій, що проводилися до відповідної дати, граничні строки розрахунків становлять 365 днів.