З ДНЕМ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ !!!

Дата: 28.06.2022 08:18

День Конституції України

Історія Конституції України

Основний закон України було ухвалено 1996 року, через п'ять років після здобуття країною незалежності. Понад 300 народних депутатів працювали над проектом весь день та ніч із 27 на 28 червня.

Ухваленню Конституції передували шість років праць, консультацій, дискусій та переговорів.

У вступній частині основного закону наголошується, що члени парламенту ухвалили його від імені народу – громадян України всіх національностей.

Відтоді щороку цього дня українці святкують День Конституції. Це єдине державне свято, яке прописано в самому основному законі.

Цікаві факти про Конституцію України

• Україна останньою з пострадянських країн ухвалила власну Конституцію.
  • Протягом 1990-1996 років було розроблено 15 проектів Конституції. Спірними питаннями були поділ повноважень влади, національна символіка, статус російської мови, Криму та приватна власність.
  • Президент України під час своєї інавгурації присягає на вірність народу, поклавши руку на Конституцію та Пересопницьке Євангеліє.

Прийняття конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність.

Прийняття конституції було найважливішим кроком у забезпеченні прав людини і громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

Дана конституція діє і сьогодні.

Відповідно до Конституції, день прийняття Основного Закону є державним святом - Днем Конституції України.

Від усієї душі вітаємо жителів Підвисоцької територіальної громади та всіх українців з Днем Конституції України! У 1996 році українські громадяни отримали Основний закон, який гарантував їм права та свободи, наблизив Україну до країн з розвинутою демократією та остаточно закріпив незалежність нової європейської держави. Тож давайте разом формувати вільне, справедливе, солідарне суспільство, потужну та заможну державу, що побудована на основах європейської демократії.  Нехай демократичні засади, що закріплені в Конституції, стануть реаліями нашого сьогодення, а дух законності прийде до серця кожного громадянина нашої країни. Бажаємо, щоб мир і злагода сприяли подальшій розбудові правової держави! Миру всім нам, розквіту та скорішої перемоги над ворогом!

Сьогодні свято на нашій землі,
За як
у боролись і за яку вмирали,
Діди і прадіди твої й мої, і про яке
Поети мріяли і нишкома писали.
Сьогодні свято на
нашій  Вкраїні,
І ми про нього можемо сказати вільно,
Свобода слова і права людини – наш закон,