Підвисоцька територіальна громада
Кіровоградська область, Голованівський район

ГРУПИ ДОЗВІЛЛЯ ДЛЯ ДІТЕЙ: ЩО ПІДГОТУВАТИ НА ПЕРЕКУС 

Дата: 14.06.2022 15:25
Кількість переглядів: 383

ГРУПИ ДОЗВІЛЛЯ ДЛЯ ДІТЕЙ: ЩО ПІДГОТУВАТИ НА ПЕРЕКУС 

Фото без опису

В області на базі загальноосвітніх та позашкільних закладів освіти, закладів культури, спорту та туризму тощо проводять освітні, спортивні, культурні заходи для дітей. Групи та гуртки працюють з різним часом перебування дітей, максимально до 4 годин, без організованого харчування на місцях. Відповідно батьки можуть давати дітям перекуси або повноцінні обіди.

Традиційною їжею для шкільних перекусів є бутерброди, для яких рекомендовано використовувати цільнозерновий хліб та сир. Такий бутерброд досить калорійний, добре зберігається, а також є джерелом кальцію для дитячого організму. Варто дати дитині овочі - це можуть бути скибочки огірка, перцю, помідор, різноманітна зелень. Відмовитися слід від вершкового масла, ковбас, різних соусів, повноцінних обідів у ланч-боксах, оскільки умови зберігання таких перекусів неможливо витримати за літньої температури повітря.

Слід враховувати, що бутербродами не можна замінити основні прийоми їжі дитини, це є лише додаток до основного харчування чи перекус.

Декілька порад для безпечного та здорового перекусу дітей:

  • Не використовуйте у бутербродах майонез, плавлений сир та інші магазинні «намазки»;
  • Вибирайте начинку для бутерброда з низьким вмістом жиру. Це може бути нежирне відварене м’ясо (в тому числі курка або індичка), риба без кісток (наприклад, морська), твердий сир;
  • Завжди додавайте до бутербродів зелений салат та овочі: помідори або шматочки моркви, огірка, селери та перцю;
  • Замість фруктових чи шоколадних батончиків покладіть корисні сухофрукти: сушені яблука, груші, курагу, родзинки чи чорнослив. Сухофрукти відмінно регулюють роботу травної системи і є найкращим замінником солодощів;
  • Тістечка та шоколад варто замінити на цільнозернові батончики та печиво, вафлі;
  • Якщо сир містить багато жиру і солі, то давайте його менше. Обирайте нежирні і помірно солоні види сиру;
  • Залучіть дітей до підготовки та вибору того, що є в їхньому ланч-боксі. Вони з більшою ймовірністю з’їдять страви, які допомагали складати. Будьте креативними та робіть ланч-бокси яскравими і корисними, додавайте різні продукти.

Що підготу

Окрім того, добре з собою давати свіжі фрукти. Це може бути яблуко, будь-які ягоди або цитрусові, банани тощо. Фрукти кладіть шматочками, які дитина зможе з’їсти за один раз. Якщо даєте дитині яблука, то краще обирайте солодкі сорти, адже кислі подразнюють слизову оболонку шлунка й підвищують апетит.

Не слід забувати й про питну воду. Обов’язково давайте дитині з собою пляшечку негазованої води. Можна додати в неї м’яту, лимон, морожені ягоди тощо. Також можна використовувати для пиття соки промислового виготовлення без додавання цукрів та підсолоджувачів.

Джерелом важливих для організму жирів та амінокислот і чудовою енергетичною «підзарядкою» для мозку є горіхи. Школярам можна давати фундук, волоські горіхи, кеш’ю та мигдаль. Так, волоський горіх та кеш’ю запобігають розвитку анемії (недокрів’я), мигдаль зміцнює серце та покращує зір, а фундук посилює імунітет. Не забудьте їх попередньо промити й підсушити в духовці перед тим, як покласти в ланч-бокс. Смажені та солоні горішки не рекомендують вживати дітям.

Не забувайте про харчову безпеку. Давайте дітям лише такі продукти і страви, які не можуть зіпсуватися протягом часу, проведеного у групах дозвілля.

Звертаємо увагу, що холодні страви та закуски слід готувати невеликими порціями і дотримуватись умов та термінів їх зберігання. Пам’ятайте, що окрім користі, їжа повинна бути безпечною!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь