ЩОРІЧНІ ЗАХОДИ З ПРОФІЛАКТИКИ СКАЗУ – ЗАПОРУКА ЕПІЗООТИЧНОГО БЛАГОПОЛУЧЧЯ РЕГІОНУ

Дата: 10.06.2022 14:39

Спеціалісти державних лікарень ветеринарної медицини Кіровоградщини попри воєнний стан продовжують здійснювати планові профілактичні щеплення домашніх собак і котів проти сказу. Наразі від смертельної хвороби вакцинують домашніх улюбленців у Аджамській, Великосеверинівській, Первозванівській, Катеринівській та Соколівській громадах Кропивницького району шляхом подвірного обходу приватного сектора ветеринарами спільно з представниками органів місцевого самоврядування. Крім того власникам тварин надаються рекомендації щодо догляду, утримання та годівлі тварин.

IMG 726124ea49fbc6742055bd9aa977b3f7 V

Ветеринарні фахівці в ході роботи інформують населення про необхідність неухильного виконання правил утримання домашніх тварин, зокрема проведення обов'язкової щорічної вакцинації проти сказу та недопущення контакту домашніх тварин з безпритульними.

Зазначимо, що з початку поточного року на території Кропивницького району випадків сказу не зафіксовано. Загалом на Кіровоградщині за 5 місяців 2022 року зареєстровано 7 випадків сказу серед тварин (проти 30 випадків за аналогічний період 2021 року). З 7 випадків сказу три серед собак,один у кота та три серед лисиць.

IMG 2e8abb7e4e5ca3caeacd6568168dea21 V

З метою запобігання захворюванню на сказ необхідно дотримуватися кількох правил:

– своєчасно здійснювати щеплення домашнім тваринам;

– за найменшої підозри на захворювання серед тварин повідомляти фахівців ветеринарної медицини;

– після укусу підозрілою твариною негайно звернутися до лікаря, оскільки вже після прояву клінічних ознак врятувати хворого, як правило, не вдається;

– уникати контактів із безпритульними і дикими тваринами. Звертати особливу увагу дітей на небезпеку таких контактів.

Варто пам’ятати, що безвідповідальне ставлення власників тварин до проведення профілактичних щеплень проти сказу своїм улюбленцям, нехтування Правилами утримання домашніх тварин приводить до поширення вірусу сказу та наражає на небезпеку не лише тварин, а й їх власників та інших людей.