МОЗ нагадує про методи знезараження води в побутових умовах
МОЗ нагадує про методи знезараження води в побутових умовах
Через російські обстріли у прифронтових районах зберігається проблема з доступом населення до питної води. Люди вимушені користуватися колонками, колодязями або свердловинами для набору води для споживання, чистоту якої неможливо гарантувати.
Таку воду необхідно знезаразити перед вживанням. Найкраще підійшли б для цього різноманітні побутові фільтри (проточні фільтри, системи зворотнього осмосу), але вони коштують недешево й у прифронтових зонах їх непросто купити. Тому нагадуємо про доступні та дієві засоби знезараження та очищення води:
- Кип’ятіння. Найнадійніший спосіб. Кип’ятити воду необхідно мінімум 10 хвилин, після чого відстояти її та обережно злити, не збовтавши осад.
- Таблетки для знезараження води. Зазвичай вони містять активний хлор. Достатньо кількох пігулок та 30-60 хвилин очікування — і можете пити.
- Активоване вугілля. Прибирає неприємний запах, незначні домішки та шкідливі речовини. Знезараження триває 8 годин. Для очищення літру води потрібно замотати в марлю чи іншу тканину 5 подрібнених таблеток (так пил від вугілля не потрапить у воду).
Для невеликих об’ємів можна також використовувати марганцівку: 1-2 грами на літр води. Розчин має стати блідо-рожевого кольору. Воду потрібно відстояти пів години, потім акуратно процідити, залишивши осад на дні.
У крайньому випадку (якщо іншого виходу немає) можете використати спиртовий розчин йоду: 3-4 краплі на літр води. Почекайте пів години – годину перед споживанням. Вода матиме характерний смак, але так ви уникнете зневоднення. Особам з ураженою щитоподібною залозою краще не ризикувати з цим методом.
Більш детально про ці способи знезараження води можна прочитати у нашому матеріалі.
Сподіваємося, що всі українські території скоро будуть звільненні, а разом із мирним життям до них повернется і вільний доступ до чистої води.