23 ТРАВНЯ ВІДЗНАЧАЄМО ДЕНЬ ГЕРОЇВ – БОРЦІВ ЗА ВОЛЮ УКРАЇНИ

Дата: 23.05.2022 10:25

23 ТРАВНЯ ВІДЗНАЧАЄМО ДЕНЬ ГЕРОЇВ – БОРЦІВ ЗА ВОЛЮ УКРАЇНИ

Сьогодні, 23 травня, відзначається День Героїв – щорічне свято, запроваджене на честь усіх захисників нашої країни, які боролися за рідну землю протягом століть та продовжують боротьбу і нині.

Історія цього свята непроста – рішення про святкування було прийняте на ІІ Великому зборі Організації українських націоналістів у 1941 році. Дату обрали на честь видатного громадського діяча, одного з найвидатніших командирів збройних сил, ідеолога українського націоналізму Євгена Коновальця, якого було підступно вбито 23 травня 1938 року у Роттердамі. Спершу відзначення Дня Героїв проводилося підпільно, а зі здобуттям незалежності України свято набуває все більшого розголосу, особливо з початком нової російсько-української війни.

Цей день – ще одна нагода вшанувати найсміливіших, найдостойніших та найвірніших синів України, всіх тих, хто віддав за неї найцінніше – власне життя. Вже восьмий рік на сході точиться війна, на якій українці вкотре виборюють своє право бути вільними. Від козаків, повстанців, січових стрільців і до наших військових, які нині залізним щитом стоять перед ворогом – українська воєнна традиція єднає покоління борців, подвиги яких надихають нас до боротьби.

Слава Україні !!!   Героям Слава!!!