На Кіровоградщині спостерігається зменшення кількості скорочених працівників

Дата: 12.05.2022 10:37

На Кіровоградщині спостерігається зменшення кількості скорочених працівників

Загалом вивільнення працівників передбачено пунктом 1 статті 40 Кодексу законів про працю України. Згідно зі статистикою, протягом січня – квітня 2022 року роботодавцями було подано інформацію про заплановане масове вивільнення 1657 працівників. Якщо поглянути на дані за аналогічний період минулого року, то спостерігається зменшення кількості скорочених осіб. Так, за січень – квітень 2021 року кількість вивільнених працівників становила 4766 осіб. Тобто порівняно з цьогорічними даними зменшення більше ніж на 3 тисячі (65,2%).

Ця проблема торкнулася найбільшої кількості працівників у  м. Кропивницькому та Кропивницькому районі (408 осіб), м. Олександрії та Олександрійському районі (623 осіб), у Долинському (231 осіб) та Вільшанському (200 осіб) районах.

Попереджені були працівники таких сфер: охорони здоров’я та надання соціальної допомоги (34,9%), будівництва (11,5 %), професійної, наукової та технічної діяльності (11,8 %), державного управління й оборони, обов’язкового соціального страхування (9,8%), переробної промисловості (18,3 %).