Ми сильні! Вартуємо інформаційний простір.
Ми сильні! Вартуємо інформаційний простір.
Ворог бомбить житлові будинки, лікарні, поліклініки, розстрілюють швидкі, виводять з ладу медичну інфраструктуру і постачання. Маємо велику кількість жертв і поранених… У той же час нікуди не зникли й інші хвороби, в тому числі і хронічні. Багато українців потребують медичної підтримки прямо зараз.
Тому важливо розповсюджувати повідомлення та рекомендації щодо надання медичної допомоги цивільному населенню.
?? Українці можуть отримати безкоштовну медичну консультацію через контакт-центр МОЗ 0-800-60-20-19
На сьогодні до контакт-центру залучені медичні працівники спеціальностей:
– психологи
– терапевти
– кардіологи
– пульмонологи
– гінекологи
– хірурги
– педіатри.
?? Медичний чат-бот “Турбота” з’єднує лікаря і пацієнта, допомагає проводити швидкі консультації – http://@Doc2rbot . Наразі на платформі зареєстровано 2200 лікарів, щоб кожен з українців мав змогу знайти потрібного лікаря та отримувати медичну допомогу.
?? Для онкопацієнтів:
?Перелік лікарень та номерів для телефонного зв’язку за посиланням
?Оперативну інформацію про роботу закладів охорони здоров’я та надання медичних послуг відстежувати на телеграм-каналах: https://t.me/onkosupportua та https://t.me/athenawomenagainstcancer.
? Працює цілодобова гаряча лінія Київського онкоцентру: 067-703-60-70
?Національний інститут раку проводить планову хіміотерапію онкологічним та гематологічним пацієнтам в умовах стаціонару (з 10:00 – до 12:00 з пн по пт, відділення онкоурології)
?? Британський офтальмологічний центр працює безкоштовно для всіх громадян України, які отримали поранення чи травми очей, також при гострих захворюваннях очей, що потребують невідкладної допомоги, в режимі 24/7. Діяльність клініки погоджена з Міністерством Охорони Здоров’я та внесена в перелік підприємств, що надають екстрену медичну допомогу у військовий час. Інформація на сайті https://eyes.ua/ та за телефонами: +38(044) 2307070, +38(068) 2307070, +38 (099)230 7070
?? Для інсулінозалежних МОЗ публікує список аптек по областям України, де на сьогодні є інсулін. Список постійно оновлюється та поповнюється. Його можна знайти за посиланням — https://bit.ly/apteky_insul . Також працює гаряча лінія МОЗ +380 800 60 20 19.
!! Портал Tabletki.ua отримує дані про наявність медикаментів від багатьох аптек (понад 5000 аптек по всій Україні). В умовах війні не всі мають можливість надавати інформацію оперативно. На цьому порталі відображають тільки ті аптеки, які дійсно працюють та надають актуальні залишки ліків.
!! Засновники громадської організації Opir.org, що була створена ще під час Майдану, запустили інтерактивну мапу Opir. На ній можна знайти магазини, аптеки, пункти медичної допомоги, АЗС, найближчі укриття і так далі.
В умовах військового стану не зашкодять рекомендації МОЗ з надання домедичної допомоги:
01. Надавайте допомогу лише за умови, що це безпечно для вас. Власна безпека – пріоритет. Для цього огляньте місце події та переконайтесь, що вам нічого не загрожує.
02. Якщо маєте можливість, перемістість постраждалого у більш безпечне місце.
03. Оцініть його стан. Перевірте, чи він у свідомості, чи дихає. Можна звернутись до людини із запитанням, щоб визначити чи вона у свідомості. Не натискайте на частини тіла пораненого для того, щоб визначити його стан. Нормальне дихання – це не менше 2-3 видихів за період часу, коли ви можете вголос порахувати від 501 до 510 (10 сек). Видихом рахується – підйом та опускання живота. Якщо постраждалий у свідомості, то нагальної необхідності перевіряти пульс та дихання одразу немає.
04. Зверніться за номером «103» для виклику бригади екстреної медичної допомоги. Якщо необхідно, то зверніться до інших екстрених служб (поліція, ДСНС).
05. Зупиніть критичні (артеріальні чи венозні) кровотечі. Для цього використайте кровоспинний джгут, турнікет чи тугу пов’язку. Накладайте кровоспинний джгут/турнікет максимально вище за місцем кровотечі на кінцівки постраждалого. Правильно накладений кровоспинний джуг/турнікет передбачає, що кровотеча зупинена. Також потрібно зафіксувати час його накладення. За відсутності засобів для зупинки кровотечі, тисніть на рану. Важливо: НЕ переставайте тиснути на рану до приїзду медиків чи накладення кровоспинного джгута/турнікета. Залежно від виду кровотечі – зупинка тиску на рану може стати смертельною для людини.
06. Забезпечте прохідність дихальних шляхів. Якщо у постраждалого в роті є сторонні предмети, рвотні маси, приберіть їх для відновлення прохідності дихальних шляхів.
07. Якщо навіть після зупинки кровотечі та забезпечення прохідності дихальних шляхів у пораненого не з’явились життєві ознаки, варто розпочинати серцево-легеневу реанімацію (СЛР).
08. Для СЛР покладіть постраждалого на спину, закиньте голову назад. Натискайте посеред грудної клітини двома руками: основу однієї долоні накрийте другою долонею. Глибина натискання має становити близько 5-6 см. Частота натискань має складати близько 100-120 на хвилину.
09. Тримайте пораненого у стабільно боковому положенні до приїзду медиків.
10. Не залишайте постраждалого самого. Навіть якщо ви зупинили кровотечу, поранений у свідомості може захотіти зняти джгут чи турнікет, адже йому боляче.
!! Джгут 2.0. Перша допомога. Розкаже, що робити, якщо ви не знаєте / не пам’ятаєте алгоритмів дій при інфаркті, інсульті, зупинці серця, а також інші поради першої медичної допомоги ?? http://@FastAid_bot
Бомбардування інфраструктури , обстріли та захоплення атомних електростанцій змушує кожного українця розумітися і в наданні домедичної допомоги у разі гострих отруєнь:
Бережімо щодня те неймовірне відчуття єднання, яке панує в наших серцях !