Підвисоцька територіальна громада
Кіровоградська область, Голованівський район

Наказ МОЗ від 04.03.2022 р. № 407 “Про забезпечення реєстрації новонародженої дитини в умовах воєнного стану”

Дата: 24.03.2022 13:48
Кількість переглядів: 506

Наказ МОЗ від 04.03.2022 р. № 407 “Про забезпечення реєстрації новонародженої дитини в умовах воєнного стану”

Відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року N 64 “Про введення воєнного стану в Україні”, пункту 8 Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року N 267 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 року N 90), у зв’язку із введенням воєнного стану на території України та з метою забезпечення функціонування сфери охорони здоров’я у воєнний період наказую:

1. Встановити, що на період дії воєнного стану на території України для забезпечення реєстрації народження дитини в органах державної реєстрації актів цивільного стану медичні працівники закладів охорони здоров’я та фізичних осіб – підприємців, які одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики (далі – надавачі медичної допомоги), які надавали допомогу при пологах, здійснювали перший медичний огляд новонародженого або проводили перший медичний огляд породіллі після пологів, в тому числі поза закладом охорони здоров’я, без можливості подальшого транспортування породіллі та новонародженого до відповідного надавача медичної допомоги або за умови її відмови від такого транспортування в обставинах підвищеної загрози життю та здоров’ю, на кожний випадок народження живої дитини заповнюють Медичне свідоцтво про народження (форма N 103/о), затверджене наказом Міністерства охорони здоров’я України від 08 серпня 2006 року N 545 “Про впорядкування ведення медичної документації, яка засвідчує випадки народження і смерті”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25 жовтня 2006 року за N 1150/13024.

2. Встановити що у випадках визначених пунктом 1 цього наказу та за умови відсутності можливості заповнення медичним працівником Медичного свідоцтва про народження (форма N 103/о) медичний працівник зобов’язаний на кожний випадок народження живої дитини виписати довідку довільної форми в двох примірниках без проставляння печатки, яка обов’язково повинна містити відомості щодо:

1) найменування надавача медичних послуг;

2) прізвища, власного імені та по батькові (за наявності) медичного працівника;

3) прізвища, власного імені та по батькові (за наявності) жінки, яка народила дитину;

4) дату народження (число, місяць, рік) та стать новонародженого;

5) назва населеного пункту в якому видана довідка;

6) місце народження дитини (за інформацією, що надається жінкою, яка народила дитину, у разі коли місце видачі довідки не збігається із фактичним місцем народження);

7) підпис медичного працівника;

8) дата видачі довідки.

Один примірник такої довідки медичний працівник віддає жінці, яка народила дитину, а другий примірник передає на зберігання до відповідного надавача медичної допомоги.

3. Встановити, що довідка виписана відповідно пункту 2 цього наказу в період дії воєнного стану вважається документом, що підтверджує факт народження дитини та прирівнюється до заповненого Медичного свідоцтва про народження (форма N 103/о).

4. Підтвердження факту народження дитини поза закладом охорони здоров’я на період дії воєнного стану на території України, крім випадків передбачених пунктами 1 та 2 цього наказу, проводиться надавачами медичної допомоги шляхом заповнення лікарем (за лікарською спеціальністю “Акушерство і гінекологія”, “Неонатологія”, “Педіатрія”, “Терапія”, “Загальна практика – сімейна медицина”) Медичного свідоцтва про народження (ф. N 103/о) після проведеного огляну жінки, яка народила дитину та дитини та за умови наявності у первинно-обліковій медичній документації жінки, в тому числі в електронній системі охорони здоров’я, відомостей, що підтверджують факт вагітності такої жінки.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Карчевич М.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь