Парламент дозволив громадам приймати рішення щодо спрямування залишків субвенцій ???????

Дата: 16.03.2022 10:10

15 березня Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №7166 про особливості управління урядом бюджетом в умовах воєнного стану.

Серед важливих змін -  тепер органи місцевого самоврядування або військові адміністрації зможуть приймати рішення про спрямування залишків коштів за субвенціями з державного бюджету місцевим бюджетам.

Йдеться про гроші, збережені на рахунках місцевих бюджетів станом на 1 січня 2022 року.

Ці кошти підуть на заходи територіальної оборони, задоволення продовольчих потреб цивільного населення,  евакуацію/вивезення/переміщення цивільного населення із місцевості, де ведуться бойові дії, та небезпечних територій у безпечні місця. Їх витрачатимуть на оплату транспортних послуг, пально-мастильних матеріалів, облаштування місць розміщення громадян, які у зв’язку з бойовими діями залишили домівки, оплату інших заходів, спрямованих на підтримку цивільного населення в умовах воєнного стану.

Також відтерміновується до 1 січня 2023 року запровадження автоматичного зарахування до бюджетів місцевого самоврядування акцизного податку з реалізації тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах.

Окрім того, законопроект передбачає, що під час воєнного стану та протягом 6 місяців після його завершення у разі виникнення простроченої заборгованості суб’єкта господарювання перед державою за кредитом, залученим державою або під державну гарантію, а також за кредитом з бюджету пеня та інші штрафні санкції не нараховуються.