День пам'ті жертв Голодоморів .
«Запали свічку» — це українська загальнонаціональна та міжнародна акція, визначена на останню суботу листопада, в День пам’яті жертв Голодомору. Цього року вона припадає на 27 листопада.
У цей день о 16.00 ті, хто споминає загиблих від голоду, організованого комуністами, запалюють свічку, хвилину моляться в тиші (або оголошують хвилину мовчання там, де ця акція відбувається в установах та організаціях). Свічку ставлять у вікні, що відображає думку не тільки про свій особистий спомин померлих, але й ділення цим повідомленням і проханням про молитву. Ідея «свічки у вікні» належить дослідникові теми Голодоморів в Україні Джеймсу Мейсу. Голодомор — акт геноциду українського народу, здійснений керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932-1933 роках. Комуністи організували штучний масовий голод, через який загинули мільйони українців-селян на території Української СРР та Кубані, де переважну більшість населення становили українці. Це було зроблено заради придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян, які повставали проти грабіжницької червоної влади (зафіксовано 158 селянських повстань, які залишилися тільки документами в архівах, бо радянська пропаганда розповідала тільки про радісне прийняття селянами колективізації).
Визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу законодавчо закріплено Законом України «Про Голодомор 1932–1933 років в Україні», який Верховна Рада України ухвалила 28 листопада 2006 року.